Domy parterowe – moda i wygoda?


Trendy w budownictwie bezustannie się zmieniają. Pracownia Homekoncept nadąża za nimi, oferując swoi klientom nowoczesne projekty domów – energooszczędnych, z poddaszem, piętrowych oraz domów parterowych -> https://www.e-domy.pl/projekty_domow.html. Te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością wśród osób urzeczywistniających marzenie o posiadaniu własnych czterech ścian.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się właśnie na domy parterowe. Jednym z nich jest niewątpliwie wygoda. Gdy mamy do dyspozycji tylko jeden poziom mieszkalny, możemy urządzić naszą przestrzeń życiową w sposób komfortowy. Nie jest konieczne bieganie po schodach, gdy zapomnieliśmy na przykład cukru do herbaty lub skarpetek z szuflady, a już zasiedliśmy do śniadania lub zaczęliśmy zakładać naszą garderobę. Domy parterowe są ponadto zdecydowanie bardziej niż domy piętrowe przyjazne dzieciom. Rodzice nie muszą się martwić, że dziecko spadnie ze schodów lub wyrządzi sobie inną krzywdę w trakcie wspinaczki po nich. Łatwiejsze jest także samo pilnowanie dzieci – zawsze mamy je na oku i nie musimy za każdym razem, by sprawdzić, co u nich słychać, pokonywać kilkunastu schodów do pokoju dziecięcego ulokowanego na piętrze.

Domy parterowe zazwyczaj bywają również bardziej opłacalne niż domy piętrowe. Powierzchnia, którą trzeba ogrzać jesienią i zimą jest mniejsza, a ciepło równomiernie się po niej rozchodzi. Nie można zapomnieć o kwestii utrzymywania czystości w domach parterowych. Jest to zdecydowanie prostsze choćby z tej przyczyny, że można zapomnieć o myciu klatki schodowej i wszystkich znajdujących się w niej zakamarków.

Wybór domu do jedna z najważniejszych decyzji życiowych. Podejmując ją, bez wątpienia warto rozważyć domy parterowe jako doskonałą alternatywę dla domów jedno- i kilkupiętrowych.