Domy z poddaszem największe plusy.


Jeżeli chcesz mieć większy dom, to musisz wybierać pomiędzy domem piętrowym, a domem z poddaszem. Obecnie w ofercie Homekoncept znajdziesz gotowe projekty domów z poddaszem. Według mnie to bardzo ciekawe konstrukcje i w tym artykule poznasz zalety jakie płyną z wybrania właśnie ich.

Dlaczego warto wybrać projekt domu z poddaszem?

  • Możliwość ciekawej aranżacji piętra. Parter w projekcie domu z poddaszem wygląda zupełnie inaczej niż piętro. Mi osobiście zawsze podobały się pokoje z oknami dachowymi – wyglądają one bardzo ciekawie, a opadający sufit dodaje uroku takim pomieszczeniom.
  • Poddasze umożliwia oddzielenie życia rodziców od dzieci i zapewnienie im większej prywatności. Szczególnie istotne jest to w wieku dorastania, wtedy mogą one mieć swoje pokoje na piętrze, podczas gdy rodzice będą spać na parterze.
  • Projekt domu z poddaszem jest idealny dla osób, które chcą mieć np. siłownie, lub gabinet. Pomieszczenia na piętrze świetnie nadają się by urządzić je w nietypowy sposób.
  • Większa powierzchnia użytkowa przy tej samej powierzchni zabudowy w porównaniu z domami parterowymi. Dla osób, które chcą mieć większy dom, projekty domów z poddaszem są bardzo dobrym wyborem.
  • Projekt domu z poddaszem jest zwykle tańszy w realizacji niż projekt domu piętrowego.

Warto pamiętać o tych elementach, gdy szukasz ciekawych projektów domów. Warto też zastanowić się nad tym co tak naprawdę się Tobie podoba. Wybierając dom trzeba pamiętać oczywiście o funkcjonalności, o wymiarze praktycznym. Jednocześnie uważam, że zrealizowany projekt domu z poddaszem powinien też podobać się Tobie. Nie bój się zapłacić więcej za ładniej wyglądający dom.

Okna dachowe – zapewnij sobie niezwykły klimat

Projekty domów z poddaszem niektórym się podobają, innym nie. To kwestia gustu, o której ciężko jest dyskutować. Jednocześnie podczas wybrania gotowego projektu ze strony https://www.e-domy.pl/ warto rozważyć różne opcje. Nawet jeżeli do tej pory nie zastanawiałeś się nad projektami domów z poddaszem, to warto poświęcić ich uwagę.

Okna dachowe

Według mnie jest to najlepszy aspekt domów z poddaszem. Zapewniają one niezwykły klimat, a przy okazji dobrze naświetlany pokój. Według mnie to jest bardzo ciekawa atrakcja, która wyróżnia projekty domów z poddaszem, od innych domów:

  • Jeżeli ktoś nagrywa filmy (a jest to dzisiaj coraz popularniejszy zawód), to dzięki takim oknom zapewnia sobie naturalnie dobre światło w dzień, które pozwoli mu nagrywać filmy wysokiej jakości.
  • Patrzenie przez te okna nocą jest ciekawe. Zwłaszcza jeżeli ktoś zrealizował projekt domu z poddaszem na wsi, to może przez swoje okno obserwować gwiaździste niebo.

Jednocześnie trzeba pamiętać, że opadający sufit narzuca pewne ograniczenia i nie ma pełnej dowolności w zarządzaniu przestrzenią na poddaszu. Warto według mnie oglądać wizualizacje projektów domu z poddaszem w 3D, żeby wiedzieć jak wygląda spadek dachu w praktyce. W niektórych projektach jest on na tyle duży, że praktycznie niemożliwe jest normalne zagospodarowanie przestrzeni na piętrze.

Projekty domów z poddaszem wyglądają bardzo atrakcyjnie, jednocześnie niosą pewne ograniczenia, których trzeba być świadomym. To cena za niższe koszty budowy i unikalny wygląd.